Boli sme v Londýne

Devätnásť žiakov druhého stupňa vycestovalo 23. mája na šesťdňový tematický poznávací zájazd Anglicko – The English Heritage (Londýn – Rochester – Canterbury).

Cestovali sme autobusom, takže cesta bola dlhá-predlhá (28 hodín!) a naše nohy a chrbtice dostali veru poriadne zabrať! Ale oplatilo sa! Prvým veľkým zážitkom bola nepochybne asi hodinová plavba trajektom z francúzskeho prístavu Calais cez kanál La Manche do anglického Doveru. Po príchode do Londýna sme si všetci presunuli čas o hodinu naspäť a prehliadka veľkomesta mohla začať.

Program bol bohatý a náročný – na čas aj na naše nohy :-). Prešli sme sa obľúbenou londýnskou štvrťou Greenwich, kade prechádza nultý poludník, prezreli sme si Námornícke múzeum, po Temži sme sa loďou preplavili do centra mesta k pevnosti Tower a Towerskému mostu. Užili sme si vyhliadku na Londýn z výšky Londýnskeho oka, potešilo nás 4D kino a podvečer sme sa previezli aj rušným londýnskym metrom. Unavení sme sa večer ubytovali v Allhallows – rezorte vzdialenom od Londýna 65,5 km. Bývali sme v jednopodlažných veľmi slušne zariadených mobilhomoch.

Čo všetko sme ešte videli? Bolo toho naozaj dosť – Big Ben, budovy Parlamentu, Buckhinghamský palác, Trafalgarské námestie, Hyde park, interaktívne Prírodovedné múzeum, múzeum voskových figurín Madame Tussaud´s, značkové obchody na známej Oxford Street, Hyde Park, výmenu stráží kráľovskej gardy, priľahlé starobylé mestečko Rochester – rodisko Charlesa Dickensa. Na ceste domov sme mali krátku zastávku v Canterbury, malebnom mestečku so slávnou katedrálou, kde pôsobil anglický biskup Thomas Becket.

Po dlhej ceste sme domov dorazili unavení, ale spokojní. Doviezli sme si stovky fotiek v mobiloch, rôzne suveníry, drobné aj väčšie darčeky, ale hlavne nezabudnuteľné zážitky.

Autorka príspevku: Mgr. Ľubica Džoganíková