Prihlášky na strednú školu

Zákonný zástupca podáva do 1.kola prijímacieho konania

2 prihlášky na 2 školy alebo na 1 školu (2 rozdielne študijné odbory na nej), kde je potrebné overenie špeciálnych schopností (talentová skúška).

2 prihlášky na 2 školy alebo na 1 školu (2 rozdielne študijné odbory na nej), kde nie je potrebné overenie špeciálnych schopností.

Spolu maximálne 4 prihlášky!

Zákonný zástupca podáva do 2.kola prijímacieho konania

1 prihlášku v prípade, že žiak nebol prijatý ani na jednu zo štyroch predchádzajúcich možností a prihlášku si podáva na takú strednú školu, ktorá nemá naplnený stav študentov a robí druhé kolo prijímacieho konania.

Prihláška na SŠ obsahuje:

• osobné údaje o žiakovi
  • školské výsledky žiaka
  • ocenenia žiaka
  • údaje o zákonnom zástupcovi (obidvoch zákonných zástupcoch) meno a priezvisko; adresa; e-mailová adresa; telefonický kontakt
  • naskenované prílohy:
    – Potvrdenie od lekára v prípade, že žiak je držiteľom preukazu ZŤP.
    – V prípade začlenených žiakov správy z psychologického a špeciálno-pedagogického vyšetrenia.
    – Špeciálne tlačivá vyžiadané konkrétnymi SŠ.
    – Diplomy zo súťaží podľa kritérií jednotlivých SŠ.
    – Tlačivo s podpisom zákonných zástupcov.

Spôsob podávania prihlášok

Na základe rozhodnutia žiaka a jeho zákonného zástupcu vypĺňa prihlášku zákonný zástupca elektronicky prostredníctvom Edupage – Prijímačky 2024. Riaditeľ základnej školy overí správnosť údajov na prihláške a elektronicky ju potvrdí.